קאוצינג מפרשת תרומה – ?What is real LOVE

כולנו רוצים לשבור את הנוסחה של האהבה. לדעת מה היא וכיצד פועלת. הרגשות עזים וסוחפים. הרגשה של התרוממות רוח לעומת אכזבה קשה.

2 דק' קריאה

רוחמה אפרתי

פורסם בתאריך 17.02.21

קאוצינג מפרשת תרומה – ?What is real LOVE

 

 

מהי אהבה אמיתית?!

 

כולנו רוצים לשבור את הנוסחה של האהבה. לדעת מה היא וכיצד פועלת. הרגשות עזים וסוחפים. הרגשה של התרוממות רוח לעומת אכזבה קשה. לעיתים אהבה כל כך נעימה ומתוקה ולפעמים היא מרה כלענה, הורסת ומשתקת. אם כך, מהי אהבה אמיתית וכיצד נוצרת? הבה נבחן את הדברים לעומקם.

 

מהי הצמיחה הבין אישית של כל אחד ואחת מאיתנו? תלוי את מי נשאל, פסיכולוג התפתחותי, קוגניטיבי, התנהגותי או רופא ילדים. התשובות תהיינה בהתאם וסביר להניח ממזוגות אחת בשנייה.

 

לעומת זאת, תורתנו הקדושה, שהיא תורת חיים שחותמה אמת מציגה לנו את ההתפתחות הפנימית/הרוחנית/מנטלית שבה כוחות הנפש מתעצמים, הנפש האלוקית גוברת על זו הבהמית, והיצרים לא מושקטים שזו טעות רווחת אלא הולכים ונחלשים כי האור האלוקי עוטף אותנו. וכיצד הדבר קורה? כיצד זוכים להיטהרות וזיכוך?

 

 

אהבת דגים

 

שאלו אדם אחד, מדוע אתה אוכל את הדג הזה?, ענה הצעיר "כי אני אוהב דגים". אהה.. אתה אוהב דגים, לכן אתה מוציא אותו מהמים, מנקה ומבשל ואחר כך אוכל. הוסיף ואמר "אל תאמר לי שאתה אוהב את הדג, אלא אתה אוהב את עצמך, ובגלל שהדג טעים לך אתה אוהב לאכול אותו".

 

 

לשאלת "מהי אהבה?" התשובה אהבת דגים

 

כאשר זוג צעיר מתאהב אחד בשנייה, מה זה אומר? שהוא רואה באישה הזו, משהיא שלתחושתו תוכל לספק לו את הצרכים הפיזיולוגיים והרגשיים שלו הוא זקוק, והיא חשה שהגבר הזה ימלא לה אף הוא את הסיפוקים. לזה קוראים אהבה, אבל למעשה כל אחד מחפש את מילוי הסיפוקים ו/או הצרכים האישיים שלו..

 

זו אינה אהבה כלפי האחר, אלא זו אהבה עצמית! כי האחר הופך להיות אמצעי לסיפוק הצרכים שלי, והרבה פעמים אנחנו מתרגמים אהבה כאהבת דגים, וזוהי טעות ביסודה! (במאמר מוסגר, הרבה מבעיות בשלום הבית והזוגיות יסודן על דחיית הסיפוקים ו/או אי מילואם).

 

אהבה כלפי חוץ

 

לעומת, אהבה כלפי חוץ – היא לא מה אני יכול לקבל בשביל עצמי וצרכי, אלא מה אני יכול לתת ולהעניק! שימו לב לשינוי המטאמורפוזי, במקום לקבל ולקחת אני נותן ומעניק! וזוהי אהבה. ורק נתינה מולידה אהבה ולא הפוך. למשל מדוע אנחנו אוהבים את ילדנו בצורה בלתי רגילה? גם משום שהבורא נטע בנו תחושות וגם בגלל הנתינה שהיא מולידה קשר ואהבה.

 

הרב דסלר "אנשים עושים טעות חמורה בכך שהם חושבים שהם מעניקים לאלה אותם הם אוהבים". והתשובה היא, התשובה האמיתית, "אתה אוהב את אלה שאתה מעניק להם!".

 

הנקודה של הרב דסלר ע"ה, "אם אני נותן לך משהו השקעתי את עצמי בך, נתתי מעצמי לך. ומכיוון שאהבה עצמית היא דרך נתינה, שהרי כל אחד אוהב את עצמו, כעת החלק הזה שבי הפך להיות משהו בך. זה החלק שבי שנמצא בך ואותו אני אוהב". מכאן נבין שאהבה אמיתית היא אהבה של נתינה לא אהבה של קבלה. יותר ממה שהנתינה באה בעקבות האהבה, האהבה באה בעקבות הנתינה!

כתבו לנו מה דעתכם!

תודה על תגובתך!

התגובה תתפרסם לאחר אישור

של צוות האתר

הוספת תגובה

הכתבה הבאה

כאשר אדם עובר עבירה והוא נאנח עליה, הולכת האנחה ונדבקת בקדושה, עד שבסופו של דבר היא מביאה אותו לידי עשיית תשובה!

Featured Products