קואצ’ינג מתוך פרשת ויקרא: דרך ארץ גבירותי ורבותי

היהדות היא דת המקור. היא דת האמת וכל דבריה דברי אלוקים חיים. לכן אל תחפשו זיופים ואל תהיו פושטים.. דבקו בתורת האמת שכל נתיבותיה שלום..

2 דק' קריאה

רוחמה אפרתי

פורסם בתאריך 18.03.21

רבנו הקדוש רבי נחמן כתב, "נימוסי הדתות כלם לא ישוו לדתנו חכמיהם בדו מלבם נימוסיהם בשכלם האנושי".

נימוסים בלשון התורה הם חוקים. חוקי שאר הדתות עוסקים בחיצוניות , כלומר בגוף שהוא זמני וכלה ויש אצלם גם הרבה מן העמדות פנים, ולא ישוו לדת שלנו שעוסקת כולה רק בנשמה שהיא נצחית ובאמת הצרופה.

  

לאורך ההיסטוריה נוכל לראות כי עמים 'מתורבתים', so called, בחלקם אפילו 'נאורים' אשר זכו לתארים מפוקפקים בשל מעשיהם הנבזיים, השפלים והבזויים – שהרי כל מערכת הנימוסים וקוד ההתנהגות הייתה רק החוצה, מעושה כלפי אנשים, בהעמדת פנים. לדוגמא, העם הגרמני 'הנאור' שרצח מבלי להניד עפעף את אחינו ואחיותינו שישה מיליון במספר. רק עם שבמהות שלו מסוגל להרוג, לטבוח, לחנוק ולרצוח יכול לעשות פשעי אנושות שכאלה! והם החשיבו את עצמם כגזע 'המשובח', הארי.

האנגלים, שמחשבים את עצמם כממלכה מתורבת ומשכילה, מתגלה כתת רמה במלוא מובן המילה, אלפי מקרים של זוועות בבני נוער, רציחות ועוד. ובכלל כל אירופה 'האינטליגנטית' מלאה במעשי זוועות שאין הדעת יכולה להכיל. שיא הברבריות לשמה!

המזרח הרחוק, שבהם מתגוררים האסייתיים הזריזים וסופר צייתנים מתגלים כרשעים גמורים שיכולים לעשות סדום ועמורה באחיהם מבלי שיקוף מצפונם. וישנם סיפורים למכביר.

 

ועם ישראל? רחמנים בני רחמנים. ביישנים וגומלי חסדים. ישתבח הבורא.

ומאין עם ישראל שואב את הכוחות? מאיפה לומדים? מהתורה הקדושה שהיא הספר של הספרים שמלמדת את היהודי להיות יהודי ובן אדם. אדם יכול להיות מנומס ככל שיהיה אבל אם אין בו את נקודת האמת ואינו בו תורה ומצוות – האמת חסרה בו ובגדול.

 

הבעל שם טוב והכומר

 

תלמידי הבעל שם טוב היו נסערים, רצו מהר לרבם לספר לו על השמועה שרצה בקהילות היהודיות; שישנו כומר אחד שהוא ממש צנוע וענו, אין בו שום טיפת גאווה ולא יוהרה, הוא עדין נפש, אצילי, שפל ובעל מידות. למרות היותו מורם מעם ובעל משרה חשובה, ליבו נקי מאגו. 

 

"האומנם?" תהה בקול רם הבעל שם. "הייתכן?!" הפעם הרים את קולו. "כיצד ייתכן שגוי יהיה ענו וצנוע? כיצד ייתכן שתהיה בו עבודת המידות והוא כל כולו עבודה זרה וטומאה??!" 

 

תמהה מאד הבעל שם טוב, החליט לצאת ולחקור את פשר הדבר. הגיע לבית הכומר והשניים שוחחו. אכן, הכומר קבל את פניו בסבר פנים יפות, הוא היה אדיב ונחמד, הציע כיבוד כשר וענה על כל השאלות בסבלנות רבה ובנימוס ייחודי, מה שגרם לתמיהה עוד יותר גדולה אצל הבעט"ש, כיצד ייתכן הדבר שגוי ערל שאין בו לא תורה ולא מצוות, לא דעת אמת ולא זכות בנשמה – יתנהג ח"ו כצדיק?!

 

הבעל שם טוב ניסה להקשות ושאל כל מיני קושיות, אולי הפעם ייפול בדבריו ויראה כי הכל העמדת פנים למול הבריות. אך הבעל שם טוב נחל אכזבה פעם אחר פעם.

 

השעה כבר הייתה מאוחרת והבעל שם טוב מיהר ללכת. בעודו המום לגמרי, הפנה את גבו לצאת מבית הכומר, הו אז פנה אליו ושאל "נו, כבוד הבעל שם טוב, איך הייתי? נכון שאני משהו מיוחד.. עדין נפש, מכובד ואצילי, סבלני למרות היותי איש חשוב ורם מעלה?"

הו אז פלט הבעל שם טוב רווחת הנחה "ישתבח הבורא.. דתנו היא האמתית!" הבין וגם ידע – שהכל העמדת פנים, כאומר נימוסי כל הדתות כולם לא ישוו לדתנו. שהרי היהדות היא, והרק היא דת האמת של הקדוש ברוך הוא.

 

היהדות היא דת המקור. היא דת האמת וכל דבריה דברי אלוקים חיים. לכן אל תחפשו זיופים ואל תהיו פושטים.. דבקו בתורת האמת שכל נתיבותיה שלום..

כתבו לנו מה דעתכם!

תודה על תגובתך!

התגובה תתפרסם לאחר אישור

של צוות האתר

הוספת תגובה

הכתבה הבאה

'morgana Fata'באיטלקית, זוהי תופעה הלוציוניסטית, הזייתית, דמיונית שבה אדם מדמיין מרחוק צורה גבוהה מאוד.

Featured Products