מה זה פדיון נפש?!

לא מוותרים על פדיון נפש אצל רבי נחמן בראש השנה תשפ"ב! לפי היהדות, אם אתם נמצאים בתקופה קשה או עומדים בפני מעמד גורלי כמו ניתוח, ניתן לבצע 'פדיון נפש'.

1 דק' קריאה

רוחמה אפרתי

פורסם בתאריך 21.08.2021

מה זה פדיון נפש?!

 

לא מוותרים על פדיון נפש אצל רבי נחמן בראש השנה תשפ"ב!

לפי היהדות, אם אתם נמצאים בתקופה קשה או עומדים בפני מעמד גורלי כמו ניתוח, ניתן לבצע 'פדיון נפש'.

 

מה זה בדיוק? פעולה רוחנית שמשחררת את האדם מגזירה או חסימה.

 

הכסף שאתם משלמים בעבור הפדיון בעצם מיועד לכפרה. "בפשטות הרעיון הוא שהכסף נקרא 'דמים' מלשון דם. דם הוא מרכיב החיים. כשאדם עושה פעולה ומחליף 'דמים' בדמים – זו מן כפרה. אם יש גזירה כלשהי, הוא פודה זאת בכסף.            

 

זה מנהג ישראל קדום מאוד וחשוב ביותר.

 

רבי נחמן דיבר אודות הפדיון ארוכות!  רבי נחמן, ליקוטי עצות, ערך פדיון:

 

  1. עִקַּר רְפוּאַת הַחוֹלֶה הוּא רַק עַל־יְדֵי פִּדְיוֹן. וְלֹא נָתְנָה הַתּוֹרָה רְשׁוּת לָרוֹפֵא לְרַפְּאוֹת כִּי אִם אַחַר הַפִּדְיוֹן דַּיְקָא
  2. רָאוּי לְהַרְגִּיל אֶת עַצְמוֹ לִתֵּן בְּכָל פַּעַם עַל פִּדְיוֹן, כְּדֵי לְהַמְתִּיק הַדִּינִים מֵעָלָיו בְּכָל פַּעַם. וַאֲפִלּוּ כְּשֶׁאֵין לוֹ שׁוּם חוֹלֶה וְשׁוּם צַעַר בְּתוֹךְ בֵּיתוֹ, טוֹב לַעֲשׂוֹת פִּדְיוֹנוֹת בְּכָל פַּעַם, כְּדֵי שֶׁלֹּא יָבוֹא לִידֵי צַעַר וְחוֹלַאַת חַ"ו.
  3. ובפרט לעשות פדיון בראש הנשה להינצל מגזרות רעות וקשות חס וחלילה

 

ישנם כל מיני סוגים של פדיונות; לפי הארי ז"ל, הרש"ש, הקבלה ועוד. אולם הפדיון של רבי נחמן שהוא אחראי על 24 בתי דין יכול לפדות מהדין הכי גבוהה – לכן טוב ורצוי דווקא פדיון של ברסלב בראש השנה. 

 

לשליחת שמות בווטסאפ

 

השנה הזמנות מצוינת לעשות פדיון נפש על ציונו של רבי נחמן לראש השנה כולל קריאת התיקון הכללי ותפילה על האדם לכל הישועות. פידיון נפש לכל איש/ה ישראלי!! פידיון מציל מגזרות קשות ומדין של מוות !

 

מי לא צריך פדיון אצל הסנגור הגדול?!  

 

לפדיון נפש ושליחת שמות  

 

 

כתבו לנו מה דעתכם!

תודה על תגובתך!

התגובה תתפרסם לאחר אישור

של צוות האתר

הוספת תגובה

Featured Products