חשיבות השתייה בקיץ

נדמה שאין דבר מובן מאליו יותר מלשתות מים בקיץ; כל המומחים תמימי דעים ששתייה מרובה היא בגדר חובה. הבעיה היא שלא תמיד אנחנו זוכרים לשתות מספיק, ואולי אם נדע למה זה כה חשוב, ומהם הסכנות גם נזכור לעשות זאת

2 דק' קריאה

דבורה ישראלי

פורסם בתאריך 18.06.24

נדמה שאין דבר מובן מאליו יותר מלשתות מים בקיץ; כל המומחים תמימי דעים ששתייה מרובה היא בגדר חובה. הבעיה היא שלא תמיד אנחנו זוכרים לשתות מספיק, ואולי אם נדע למה זה כה חשוב, ומהם הסכנות גם נזכור לעשות זאת

אז למה בעצם חשוב לשתות מים בקיץ? בעיקר כדי לא לסבול מהתייבשות: זו הסכנה העיקרית, במיוחד במדינה חמה כמו שלנו. התייבשות מתפתחת במקרה של הזעה, כלומר בזמן ספורט או כאשר מזג האוויר לוהט. מעבר לכך, יש עוד כמה סיבות טובות להקפיד על שתייה מרובה.

1.הדיאטה

אם אתם רוצים להכין את גופכם לקיץ, שתייה מרובה היא הסוד. כולם יודעים שמים מהווים כ- 70% ממשקל גופנו, אבל בזמן דיאטה, השתייה חשובה במיוחד משום שפעמים רבות אנשים מבלבלים בין תחושת צמא לתחושת רעב. כאשר מקפידים על שתייה, למעשה “מאפסים” את מנגנון הרעב ומרגישים תחושת שו1. בשביל הדיאטה

2. עור הפנים

מי צריך סרום כשאפשר לשתות כוס מים? המים מלחחים את העור מבפנים ומונעים מהעור מראה יבש וחסר חיים. מחקרים מראים כי שתיית מים מעכבת את הזדקנות העור בזכות העובדה שהם חודרים לשכבות ביותר של העור, ומנקים את הפסולת והרעלים מהגוף.

3.לשמור על כושר

אם אתם מקפידים על כושר, שתיית מים חשובה אפילו יותר. חשוב לזכור, על כל שעת פעילות גופנית יש להוסיף כליטר נוסף של מים משום שהגוף צריך להחזיר לעצמו את הנוזלים שאיבד.

4.מצב רוח

הידעתם שמחסור במים הוא הגורם מספר אחת להתייבשות ולמיגרנות? כמו כן, כשלא שותים מספיק, חשים עייפות ועצבנות; שתייה מספקת תשמור עליכם מפני כל אלה.

5.התרעננות

אין כמו כוס מים צוננת בעיצומו של יום קיץ לוהט, בכוס גבוהה עם קוביית קרח או שתיים.

 

חשוב לדעת!!!

1.בעת לחץ או עבודה קשה אנחנו מתעלמים מקריאות הגוף למים וממשיכים ללא קבלת נוזלים. זה מאוד מסוכן ויכול להוביל לנזק בלתי הפיך וגם מוות. אם אתם קצת צמאים אז לכו לשתות, או שתמיד תחזיקו אתכם בקבוק מים לעת הצורך.

2.חוסר במלחים! כמות הפעמים שאדם מגיע למצב ששתה כמויות גדולות של מים ועדיין התייבש היא בל תיאמן. הסיבה לכך היא פשוטה – אשלגן ונתרן. על מנת שמים ייספגו בגוף יש להחזיק בגוף מינרלים אלו. המינרלים האלו בדרך כלל נמצאים במזון – הנתרן נמצא במלח ולכן אל תתביישו לאכול דברים מלוחים בימים חמים. האשלגן נמצא בבננות, תמרים, עלי סלק וגם ככדור בצורתו הנקייה. במיוחד בימים חמים שמזיעים הרבה חשוב לאכול דברים מלוחים.

.

לסיכום שתיית מים בקיץ הוא גורם חשוב מזין ומונע, חשוב להקפיד על שתייה וכך למנוע התייבשויות מיותרות. ברכת קיץ בריא לכולם!.

אני שמח בעצמי. הרב שלום ארוש:

כתבו לנו מה דעתכם!

תודה על תגובתך!

התגובה תתפרסם לאחר אישור

הוספת תגובה