תמוז- זמני תשובה ממשמשים ובאים

בואו ניקח אתנו חיזוק בחודש תמוז בואו נתקרב לה' ונהיה יותר טובים ובכך נקרב את הגאולה. תמוז ראשי תיבות: זמני תשובה ממשמשים ובאים, חודש תמוז הוא הכנה לקראת חודש אלול הקרב, זה הזמן שלנו להתכונן ולחזור בתשובה לקראת ימי אלול ובמיוחד לקראת יום הדין: 'ראש השנה'.

2 דק' קריאה

מערכת ברסלב ישראל

פורסם בתאריך 09.07.24

חודש תמוז הגיע, עוד חודש של שנת תשפ”ד עובר עם הימים. ורגע לפני שנמשיך את שגרת החיים כדאי שנעצור לחשוב, נעצור וניקח כמה חיזוקים. בורא עולם ברחמיו ברא את כוח ההרגל, אנחנו מתרגלים לכל מצב בחיים דיי מהר ואף בזמנים קשים הכוח הזה הולך אתנו. לפעמים אפשר לקרוא לזה ‘כוח מרדים’, נשים לב שכשיש אסונות בעם ישראל בהתחלה כולם נלחצים ומפחדים ולאט לאט הופכים ל’רגילים’ זה טבע העולם וזה בסדר. אך, מנגד בורא עולם ברא לנו את כח ההתחדשות כל יום, כל שבוע, כל חודש וכל שנה. בורא עולם אומר לנו: ”ילדיי האהובים! יש לכם הזדמנות להתחדש, בואו תהיו יותר קרובים, בואו נמחק את מה שהיה ונתחיל מחדש”. בעצם העבודה שלנו היא לנצל את ההזדמנויות האלו ו’לקפוץ עליהם טרמפ כדי לעלות, להתקרב ולהיות יותר.

 

בואו ניקח אתנו חיזוק בחודש תמוז בואו נתקרב לה’ ונהיה יותר טובים ובכך נקרב את הגאולה. תמוז ראשי תיבות: זמני תשובה ממשמשים ובאים, חודש תמוז הוא הכנה לקראת חודש אלול הקרב, זה הזמן שלנו להתכונן ולחזור בתשובה לקראת ימי אלול ובמיוחד לקראת יום הדין: ‘ראש השנה’.

 

בחודש תמוז יש לנו את ‘שלשת השבועות’, י’ז תמוז עד ט’ באב שבהם חרב לנו בית המקדש ואנו אבלים על החורבן ועל הגלות הארוכה. ממילא ימים אלו ימי סכנה ואנחנו יותר בבית. בואו ננצל ימים אלו, נתחזק באהבת ישראל ונרבה בתפילות על גאולה ברחמים.

 

בעצם מאז שפרצה הקורונה העולם לא חזר למסלולו, העולם כביכול במצב של ‘אסון רודף אסון’. אנחנו צריכים לצעוק לבורא עולם:” לא רוצים לחזור לשגרה, רוצים גאולה’. נצעק פה אחד ולא נוותר אי אפשר יותר.

 

כולנו זוכרים איך בקורונה בתחילה נכנסנו לפאניקה, מסיכות, כפפות, הגינה, בידודים ועוד. ובסוף, איך אחרי תקופה התרגלנו למצב. אותו דבר באסון מרון שאחרי תקופה טיפה נשכח. ולצערנו ה’ ישמור פיגועים הם דבר שבשגרה והלב כבר לא מתרגש וזה הצרה הכי קשה. אנחנו במצב של מלחמה נבקש מה’ שיציל אותנו מההרגל הזה. אנחנו לא רוצים להתרגל רוצים את החטופים חזרה, רוצים את החיילים בריאים ומלכות ה’ מהרה.

כתבו לנו מה דעתכם!

תודה על תגובתך!

התגובה תתפרסם לאחר אישור

הוספת תגובה