איך נתמודד עם הפחד?!

אנחנו נמצאים בתוך חדשי מלחמה ארוכים ומתישים. אנו חווים יום יום התמודדויות ופחדים,  יש דרך להתמודד עם כל זה,  בואו ניקח לעצמינו כמה טיפים שיתנו לנו כלים מעשיים לחיים.

1 דק' קריאה

מערכת ברסלב ישראל

פורסם בתאריך 10.07.24

אנחנו נמצאים בתוך חדשי מלחמה ארוכים ומתישים. אנו חווים יום יום התמודדויות ופחדים, לעיתים הפחדים עוצרים ומשתלטים על שגרת חיינו ועוצרים לנו את הסדר הטוב. יש דרך להתמודד עם כל זה, לעיתים זה ממלא אותנו מעל הראש ואנחנו רוצים להתפטר מהפחדים האלו. בואו ניקח לעצמינו כמה טיפים שיתנו לנו כלים מעשיים לחיים:

 

1.הרפיה: נעצום עניים, ניתן מנוחה לכל האיברים ונחשוב על דברים מרגיעים כגון: ים, נוף, או תמונה מרגיעה שאנחנו אוהבים. 

2.בשעת הפחד ניקח נשימות ארוכות. שיכניסו לנו רוגע, שלווה ויישוב הדעת. זה ייתן לנו תחושה של שליטא במצב ורוגע.

3.נזכור: הפחד לא מציאות, פחדים הם מחשבות שלא הופכות למציאות, ונדע שכאשר בורחים מהפחד הוא גודל וגודל לכן לא צריך לפחד מהפחד. פשוט נשים את הפחד מול העניים ונתמודד.

4.נקיים דו שיח עם הפחד: אחרי ששמנו מול העניים את הפחד נדבר אליו. ראשית נאשר את הטענה לדוגמא: ‘איזה מפחיד שאם יהיה טיל..’ ואנחנו נענה: ‘נכון’. אחכ נקדם את הדו שיח לכיוון של ‘נכון ואז’ אחרי שנענה על כל התשובות של ה’פחד’ נכון ואז נגיע לתשובה: ‘לא יקרה כלום’. רצוי לעשות את התרגיל בשלשה התקפי פחד רצופים וכך נתגבר על הפחד.

5.אמונה: התרופה לכל הפחדים היא אמונה. נדע שיש לנו אבא שעושה ויעשה אתנו רק טוב. נעבוד ונתאמן על האמונה וזה התרופה הכי טובה לפחדים.

 

נדע שיש דרך להתמודד עם הכל. כמובן בכל עבודה או תהליך נכניס את האמונה והתפילה וה’ יהיה בעזרינו אמן.

פחדים וחרדות. חיים ישראל עם הרב שלום ארוש שליטא:

כתבו לנו מה דעתכם!

1. Sara Eichenthal

ד' תמוז התשפ"ד

7/10/2024

מחזק ומעשי מאוד
תודה רבה

תודה על תגובתך!

התגובה תתפרסם לאחר אישור

הוספת תגובה