הווארד מורטון

הווארד מורטון

24 פוסטים

אלביס, היהודי הנעלם

3 דק' קריאה

הרגע בו הפך אלביס פרסלי לאייקון תרבותי, לא היה רק של זמר שעשה את דרכו לפסגה הנכספת, אלא גם של צד פחות נוצץ ואפילו כואב – של היהודי הנעלם.

עוד סימן

3 דק' קריאה

זה קרה בשנות ה-70 המאוחרות, כשישבתי על הספה הפרחונית ליד הסבתא הליטאית שלי שאמרה את המילים שלעולם לא אשכח. הווארד מורטון והסימן הנוסף.

כשהוליווד פגשה את אומן

3 דק' קריאה

מה קורה כשהוליווד פוגשת את אומן? הבמאי היהודי פול מזורסקי ז"ל הפגיש את שני העולמות הכל כך ומנוגדים שונים בסרטו האחרון על הקיבוץ הגדול של אומן ראש השנה.

אמן, יהא שמיה רבא

3 דק' קריאה

השנה, יום תשעה באב הוא גם יום השנה ה-100 של מלחמת העולם הראשונה. נראה כי ההיסטוריה חוזרת על עצמה. מה היה שם, ומה כוחן של המילים "אמן, יהא שמיה רבא"?

האובססיה של ואן פאסן

4 דק' קריאה

אחת הבקשות של ואן פאסן הייתה להציל את יהודי אירופה בחלק הראשון של המאה ה-20, על ידי שיעלו לארץ ישראל. זאת הייתה האובססיה שלו: להציל יהודים למרות המחיר ששילם!

הזעם של בן הכט

4 דק' קריאה

לאחרונה אני חושב על בן הכט, לא התסריטאי האגדי מהוליווד, אלא זה היהודי, שיצא למלחמה עם עט ומכונת כתיבה נגד מכונת הרצח הנאצית. הזעם של בן הכט, אז והיום.

קדיש וגוג ומגוג

4 דק' קריאה

מה הקשר בין תפילת הקדיש למלחמת גוג ומגוג? ואיך היא קשורה לאירועים המתרחשים על כדור הארץ בימינו? הווארד מורטון מסביר.

דור ההינדיק

4 דק' קריאה

דור האיקס, הדור האבוד, לדור הזה נתנו את כל השמות, כמעט, חוץ מאחד - דור ההינדיק. מסתבר שהשם הזה הכי מתאים לנו. למה? הווארד מורטון מסביר.

שכולם ידעו!

4 דק' קריאה

לא כל מה שאנחנו חושבים צריך לומר, לא כל מה שאנחנו אומרים צריך לכתוב, ולא כל מה שאנחנו כותבים צריך להתפרסם. רגע לפני שכולם יודעים, תקראו את המאמר הבא.

הזמנה לאומן

5 דק' קריאה

ההרגשה המיוחדת שליוותה אותי לאורך כל המסע הייתה שרבי נחמן הזמין אותי אליו באופן אישי. הוא נתן לי הזמנה בדרכו המיוחדת לחוות את מה שרואים משם ולא רואים מכאן.