רוחמה אפרתי

רוחמה אפרתי

609 פוסטים

צביעות או לא?

1 דק' קריאה

צביעות או לא? אני כבר יודעת את התשובה.. שהרי שום פינפון ו/או אינטלקטואליה אפילו ברובד האדקמאי המתיימר להיות הכי אלטיסטי ומכובד (so called..) בעצם נופל במקום בו *התת מודע האפל שלך* מתפרץ במלוא שנאתו הצרופה מזה ימים ימימה.. לשנוא יהודים. קוראים לזה אנטישמיות.

יהודי אני ומכבד את שורשיי! מסר לחיים מפרשת השבוע – תולדות

3 דק' קריאה

יהודים יקרים אחי ואחיותיי, אנו עם ישראל היקר והאהוב עברנו תופת נוראית. ביחד ובאהבה ננצח. תחושת סולידריות עם גאווה לאומית ומורליות, אבל לא רק; אלא גם ובעיקר בראש מורם כלפי השורשים שלנו, בהם אנו צריכים להיות שמחים ומעריכים מעצם היותו יהודים העם הנבחר! הצאצאים של אברהם יצחק ויעקב כי אלו הם תולדותינו. אלו הם שורש חיותנו וקיומנו. גם אני, גם אתה וגם את, כולנו – היום יותר מתמיד, כולנו גאים להיות יהודים ומודים לה' על הזכות.

עצות מצויינות לחיים שמירה ומוגנות

4 דק' קריאה

נתחיל מהסוף, שרה אמנו ע"ה בעקבות צער נפטרה בטרם עת. ואם נפטרה בטרם עת כיצד הצליחה להשלים את תיקונה? כתוב בספרים הקדושים היות ושרה אמנו כל חייה הייתה צדיקה ועשתה דברים טובים וישרים בעיני ה' יתברך אזי ה' לקח בחשבון גם את כל השנים שהיתה אמורה לחיות כולל כל המעשים הטובים, הזכויות והמצוות שהייתה אמורה עוד לעשות וזוקף לזכותה. ישתבח הבורא!

מה’ לא נעלם דבר

4 דק' קריאה

מסר לחיים מפרשת השבוע:  "וַיֹּ֥אמֶר הֹ' אֶל-אַבְרָהָ֑ם לָ֣מָּה זֶּה֩ צָֽחֲקָ֨ה שָׂרָ֜ה לֵאמֹ֗ר הַאַ֥ף אֻמְנָ֛ם אֵלֵ֖ד וַֽאֲנִ֥י זָקַֽנְתִּי: הֲיִפָּלֵ֥א מֵֽהֹ' דָּבָ֑ר לַמּוֹעֵ֞ד אָשׁ֥וּב אֵלֶ֛יךָ כָּעֵ֥ת חַיָּ֖ה וּלְשָׂרָ֥ה בֵֽן" (בראשית יח, יג-יד)

האמונה באל אחד

4 דק' קריאה

יושבת מול מסך המחשב ולא יודעת מה לכתוב. מנסה להוריד מחשבות למילים לכתיבה ושום דבר לא יוצא. נסתם. עולה רעיון ולא מצליחה לפרק אותו לגורמים. צץ ומבזיק איזשהו נושא וגם הוא לא בא לידי ביטוי בכתיבה. גורנישט.

הילדים פוחדים ומאוד נקודה!

3 דק' קריאה

זכרו, גם להם יש בנק רגשות ותחושות למול הבנה מגובלת ומצומצמת (ע"פ גילם והתפתחותם המנטלית/רגשית/שכלית). ילד חכם ככל שיהיה אינו ערובה להיותו גם מוכן מנטלית ורגשית לשאת בלחץ האינטנסיבי, המעשים המזעזעים שקרו, המלחמה, האזעקות ועוד.

הילדים פוחדים ומאוד. נקודה.

3 דק' קריאה

זכרו, גם להם יש בנק רגשות ותחושות למול הבנה מגובלת ומצומצמת )ע"פ גילם והתפתחותם המנטלית/רגשית/שכלית(. ילד חכם ככל שיהיה אינו ערובה להיותו גם מוכן מנטלית ורגשית לשאת בלחץ