רפי כהן

רפי כהן

12 פוסטים

מפנקסו של יועץ זוגי: המהפכה שבטיפול!

5 דק' קריאה

טוביה וצפיחית הגיעו אליי לרגל התפרצויות זעם מכיוונה של צפיחית כלפי טוביה, תוך כדי פגישה או שתיים, אני 'עולה' על כך שמבניותה של הזוגיות בניהם אינה של 'בעל ואישה' אלא של 'אבא וילדה'

אחד ועוד אחד שווה..

5 דק' קריאה

שלום כאן שוב רפי, היועץ הזוגי. לפי הכותרת, הבנתם נכון. אתם יודעים, כבר אין עבודה בתחום הטיפול הזוגי...

קוסמות – השלום

4 דק' קריאה

טוביה: 'את לא מסכימה איתי על שום דבר'.. צפיחית: 'דווקא על זה אני מסכימה איתך'.. טוביה: 'טוב נו תאמרי את המילה האחרונה'. צפיחית: 'האחרונה'.נשמע לכם מוכר?

שיגרה עליזה

3 דק' קריאה

נמצאים אנו בפתחו של חודש מרחשוון - החודש המסמל ביותר את השגרה. אם תרצו, איזשהו פרוזדור בין הלולב לסופגנייה. בין הסוכה לחנוכייה, בין הירידה לסוכה לעלייה במשקל.

סילחו לזולת! לעצמכם!

5 דק' קריאה

כל זוג באשר הוא זוג, מתעתד להיות קליינט חזק של מושא הסליחה. החיים בצידו של אדם אחר וממין אחר כ"כ הרבה זמן יחד, מחייבים להיות מיומן במיומנות זו- מיומנות הסליחה.

‘בלוף’ ושמו: ‘בררן’

4 דק' קריאה

נו, הבחור- ה'שפיץ' בישיבה, הלא הוא הבחור החשוב דב הוכברגר, דובי, ידוע היה כ'דרשן' גדול- הוא דרש ודרש- מה הוא לא דרש? כסף, כבוד, חכמה, עבודה מסודרת, יופי.

הסתכלות אחרת על רווקות מאוחרת

3 דק' קריאה

בעודי ממתין מספר שנים לזיווגי שלי, בא אליי הקצב השכונתי: 'תגיד אני יכול לתת לך עצה'? ומכיוון שידוע הקשר בין עולם השידוכים לעולם הקצבים, עניתי לו: 'לא'!

כלה וחמות… זו לא בדיחה!

4 דק' קריאה

פעמים שהומור בא ככלי להתמודדות עם תופעה כאובה. הסבר זה שופך אור מדוע ישנן כ"כ הרבה בדיחות על [קורונה] ויחסי כלה וחמות, אכן יחסים אלו פעמים כאובים, כאובים מדי.

קונפליקט הזוגיות- חוזרים בתשובה

3 דק' קריאה

חזרתם בתשובה, התחתנתם, ולפתע מצאתם ביניכם פערי דת ? עולם בעלי התשובה מתרחב, לצד זאת בעלי התשובה מתמודדים פעמים עם התמודדויות רבות ומורכבות מאוד, בתא הזוגי..