רפי כהן

10 פוסטים

אחד ועוד אחד שווה..

5 דק' קריאה

שלום כאן שוב רפי, היועץ הזוגי. לפי הכותרת, הבנתם נכון. אתם יודעים, כבר אין עבודה בתחום הטיפול הזוגי...

קוסמות – השלום

4 דק' קריאה

טוביה: 'את לא מסכימה איתי על שום דבר'.. צפיחית: 'דווקא על זה אני מסכימה איתך'.. טוביה: 'טוב נו תאמרי את המילה האחרונה'. צפיחית: 'האחרונה'.נשמע לכם מוכר?

שיגרה עליזה

3 דק' קריאה

נמצאים אנו בפתחו של חודש מרחשוון - החודש המסמל ביותר את השגרה. אם תרצו, איזשהו פרוזדור בין הלולב לסופגנייה. בין הסוכה לחנוכייה, בין הירידה לסוכה לעלייה במשקל.

סילחו לזולת! לעצמכם!

5 דק' קריאה

כל זוג באשר הוא זוג, מתעתד להיות קליינט חזק של מושא הסליחה. החיים בצידו של אדם אחר וממין אחר כ"כ הרבה זמן יחד, מחייבים להיות מיומן במיומנות זו- מיומנות הסליחה.

‘בלוף’ ושמו: ‘בררן’

4 דק' קריאה

נו, הבחור- ה'שפיץ' בישיבה, הלא הוא הבחור החשוב דב הוכברגר, דובי, ידוע היה כ'דרשן' גדול- הוא דרש ודרש- מה הוא לא דרש? כסף, כבוד, חכמה, עבודה מסודרת, יופי.

הסתכלות אחרת על רווקות מאוחרת

3 דק' קריאה

בעודי ממתין מספר שנים לזיווגי שלי, בא אליי הקצב השכונתי: 'תגיד אני יכול לתת לך עצה'? ומכיוון שידוע הקשר בין עולם השידוכים לעולם הקצבים, עניתי לו: 'לא'!

כלה וחמות… זו לא בדיחה!

4 דק' קריאה

פעמים שהומור בא ככלי להתמודדות עם תופעה כאובה. הסבר זה שופך אור מדוע ישנן כ"כ הרבה בדיחות על [קורונה] ויחסי כלה וחמות, אכן יחסים אלו פעמים כאובים, כאובים מדי.

קונפליקט הזוגיות- חוזרים בתשובה

3 דק' קריאה

חזרתם בתשובה, התחתנתם, ולפתע מצאתם ביניכם פערי דת ? עולם בעלי התשובה מתרחב, לצד זאת בעלי התשובה מתמודדים פעמים עם התמודדויות רבות ומורכבות מאוד, בתא הזוגי..