י. בובליל

י. בובליל

9 פוסטים

לזכור שצריך לשכוח

6 דק' קריאה

"החיים הם בית הספר הגדול והטוב ביותר בעולם" – אימרה נכונה. "לומדים כל החיים ובסוף מתים טיפשים" –גם נכונה, אבל באופן חלקי, ב"ה. "אף אחד לא נולד מושלם" – נכון ואמיתי. עובדה!

לאן נעלמו החיוכים?

8 דק' קריאה

זה מאוד מאכזב להתעורר בוקר סגרירי אחד ולגלות שבעצם בן הזוג איתו אנו חיים הוא, ככה, במילים עדינות הרבה פחות רגיש וקצת כעסן, אגואיסט, שתלטן... לאן נעלמו החיוכים?

מול מראת החיים

5 דק' קריאה

למה, בעצם, אנשים משקיעים מאמצים וכוחות נפש כדי להתחנחן ו"להראות טוב" במערכות יחסים לא מחייבות וסתמיות, בעוד שבביתם הכללים שונים ופחות "חברתיים"?

להיות ביחד – מושג עם משמעות

5 דק' קריאה

ישנם זוגות שאצלם "להיות ביחד" מסתכם בנוכחות פיזית עם בן הזוג, וישנם אחרים שהשכילו להרחיב את השותפות גם לזמנים שבהם הם לא נמצאים יחד באותו מקום.

חסד תרדוף

6 דק' קריאה

העדפתו של אדם להעניק לאדם "רחוק" יותר מאשר ל"קרוב" באה מתוך רצונו לזכות בהערכה חברתית, הוא גם יודע שאשתו לא תרוץ לספר שהוא תיקן את הדוד הדולף, "ואפילו לא לקח כסף".

היום עשיתי את זה

4 דק' קריאה

"ריבונו של עולם...מה קורה פה...מה היא עשתה... תעשה שיהיה רק טוב". "תקוה" קראתי שוב והפעם בקול רם יותר. לא שמעתי כל תשובה.

מה אומרת הכניסה לבית?

6 דק' קריאה

ניסיתי לגמד את עצמי ככל שניתן, אבל הוא ראה אותי. "סליחה, מה אתה עושה פה? מי אתה?" שאל תוך כדי שהוא מדליק את הסיגריה שבידו. הסתכלתי עליו...