בחירת העורך

פרשת המן

סגולה לפרנסה לומר בכל יום את פרשת המן. ומרן הבית יוסף ביאר "כדי שיאמין שכל מזונותיו באין לו בהשגחה".ומי שאומרה בכל יום מובטח לו שלא יתמעטו מזונותיו.

חדש במגזין ברסלב

אהבה טהורה
3 דק' קריאה

אם חיפשתם את צרור המפתחות שיפתח בפניכם את הדלתות הכי חשובות בחיים, הרב שלום ארוש נותן לכם אותו עם בונוס מיוחד - הנוסחה לאהבה טהורה ואמיתית.

לסיפור שלי שלושה צדדים
2 דק' קריאה

לסיפור שלי יש שלושה צדדים, כי אם לא היו לו שלושה צדדים מה היה עושה אותו כזה מעניין? טליה לוי ושלושה צדדים שעושים לה את החיים יפים ומעניינים.

אבידה מעבר לים
6 דק' קריאה

"יש לך ברכה גדולה, אל תוותר... אתה תמצא את הבת שלך!", אבל עופר נופף בשטרות ותמה: "שני הדולרים האלה יעזרו לי למצוא את הילדה?..."

בין ענווה לדימוי עצמי נמוך
5 דק' קריאה

פיקדון ניתן לאדם כדי לעשות בו שימוש חיובי. אם הוא אינו מכיר בכך הרי הוא מאבד את מה שנתנו לו, ואם מכיר בכך הרי זו היא הדרך למילוי התפקיד.

הרב שלום ארוש

הרב שלום ארוש

“חוזרים” למצרים העתיקה
4 דק' קריאה

זו דמות של מנהיג שלא שוכחים כל כך מהר. זה אדם שאמור להיזכר לדורות עולם, כל ילד מצרי אמור ללמוד עליו בספרי ההיסטוריה לפחות חמש מאות שנה לאחר מותו.

צ’ק פתוח
4 דק' קריאה

אתם מכירים מישהו שהיה מוכן לחתום על צ'ק עם סכום פתוח? אפילו ערבות על דירה יש לה גבול: מיליון שקל, שני מיליון; אבל בצ'ק פתוח – השמיים הם הגבול...

עד 5 דקות קריאה

דור בוכה ודור מתקן
5 דק' קריאה

אז, במדבר, בכינו בכיית חינם. היום, אנחנו צריכים לתקן את זה. איך? פשוט, לומר תודה. להפסיק להתלונן ולבכות על כל דבר שלא מסתדר לנו.

הלב והמעיין – מכתב 1

שעת לילה מאוחרת כעת. אני יושב לבדי בחדר הספרייה, מכל הארונות ניבטים אלי ספרים בעלי חוכמה עתיקה ושותקת, ואני כותב אליך. אולי אתה יודע מה מטריד אותי? מה נע בתוכי באי שקט ובחוסר...

החיזוק היומי

בורא עולם, תן לי אמונה שאתה אוהב אותי כמו שאני ויש לך נחת רוח ממני

לקבלת חיזוק יומי לוואטסאפ

מאמרים ע''פ נושאים

אוכל ומתכונים

סלט ירקות חורפי מושלם
2 דק' קריאה

אם אתם מאלה שפשוט לא מצליחים לאכול ירקות טריים בחורף, אז הסלט הזה הוא בדיוק בשבילכם – טעים, מפנק, מרענן ולא צונן מדי.

מרק קישואים בסלרי ושמיר
2 דק' קריאה

מרק חורפי חם וקטיפתי קל להכנה, שמצליח להיות גם מפנק ומנחם וגם קליל ומרענן, ומצד שני – מאד משביע. מתאים לארוחת צהריים או ערב,

רושטי – לביבת ענק שוויצרית – שוקי גלילי
3 דק' קריאה

רושטי היא לביבת תפוחי אדמה גדולה וקריספית במיוחד, שמטוגנת בחמאה ומוגשת עם תוספות מתוקות או מלוחות. שיטת ההכנה המיוחדת גורמת לה להיות הרבה פחות שמנונית..

תבשיל בורגול ועוף- שוקי גלילי
2 דק' קריאה

זו מנה פשוטה, עם רשימת מצרכים קצרה, שמלכלכת מעט כלים ושמתחבבת מייד על כל מי שטועם ממנה. הבורגול מאודה בסיר מבושם, ספוג בטעמי שומן העוף...

במחשבה שנייה

יום הולדת שמח עולם יקר שלי!
3 דק' קריאה

בשלושת הימים הראשונים אלוהים בורא את סדרי העולם, כאשר בכל יום מתבצעת הבדלה בין שני הפכים: אור וחושך, מים ושמיים, ים ויבשה. בנוסף, ביום השלישי נבראים גם הצמחים.

הצילו, חום איימים!
2 דק' קריאה

גם מי שלא סובל מחום ו/או הורמונים משתוללים מוצא את עצמו בחולצה ספוגה מזיעה גם אם הוא רק סתם יושב ללא שום מאמץ גופני

שופופו מיותר
2 דק' קריאה

הזוג נכנס לאולם החשוך, לפתע האורות נדלקו העיפו באוויר קונפטי ומלא בלונים ואז נכנס הזמר האהובושר להם בואי בשלום עטרת בעלה..

חלקים מבותרים
2 דק' קריאה

רצח אכזרי מאין דוגמתו, חולני בטירוף ואל אנושי של ילדה חפה מפשע השאיר את כולנו כאובים, המומים ומפוחדים. זה היה רצח פיזי מבין הקשים שידעה מדינה ישראל.

ברסלב

מה זה פדיון נפש?!
1 דק' קריאה

לא מוותרים על פדיון נפש אצל רבי נחמן בראש השנה תשפ"ב! לפי היהדות, אם אתם נמצאים בתקופה קשה או עומדים בפני מעמד גורלי כמו ניתוח, ניתן לבצע 'פדיון נפש'.

המבחן האמתי
4 דק' קריאה

זה ברור שבשנה זו האור של הקיבוץ יהיה גדול ונפלא הרבה יותר מבכל שנה, הכול יהיה יפה יותר ואיכותי יותר, וגם התיקונים של רבינו השנה יהיו יותר מאשר בכל השנים.

תהיה גבר עד הסוף!
4 דק' קריאה

בוא נראה אותך גבר. אם אתם אמיצים תקראו עד הסוף ותהיו גברים! תלכו על כל הקופה.. עד הסוף! כי מילה של גבר זה מילה – ואותה לא שוברים..!