בחירת העורך

ל”ג בעומר-דגל אהבה
2 דק' קריאה

האש אחזה באבוקה שביד הרב והוא ניגש להעלות את השלהבת בהדלקה המרכזית על גג הציון הקדוש במירון. הגג היה גבוה מהרצפה שתחתיו לפחות שבעה מטרים. קהל רב הצטופף על הגג כאשר רק מעקה רופף העומד ליפול מונע מהקהל מלהחליק מטה. הבהלה מפני האש העומדת להתלקח במדורה גרמה לקהל לסגת וליצור לחץ עצום על המעקה הרעוע בלאו הכי.

”רק לא ויסקי!” /  קואצ’ינג לשבת – השבת תודעת השפע
4 דק' קריאה

"כשעליתי לשמיים  והתייצבתי לפני דין שלמעלה השאלה הראשונה ששאלו אותי הייתה; "האם עסקתי בתורה?" עניתי "לא בשביל מה הייתי צריך ללמוד תורה?", ענו לי המלאכים "מה פירוש בשביל מה? הרי היית צריך לחשוב על מה יקרה לך בעולם הנצח

ל”ג בעומר, 1923
3 דק' קריאה

השמחה הייתה עצומה, עד לרגע בו נשמע אותה צעקה שהחרידה את כולם. השירה פסקה, הריקודים קפאו, ובכי האימהות חדר לכל לב... אבל אז קרה הנס.

חדש במגזין ברסלב

כבוד האדם
3 דק' קריאה

ספר התורה תמיד היה ולעולם הינו רלוונטי לכל החיים וכל פרשה שייכת בדיוק מופלא ומדויק למצב העכשווי שלנו.

אוכל בריא
4 דק' קריאה

האוכל מהווה דלק של הגוף שלכם. שימו לב שאתם מתדלקים אותו במזון הכי איכותי כי הבחירה נמצאת אצלכם בידיים וכאמור : "ונשמרתם מאד לנפשותיכם" זה הרי ציווי גם מן התורה.

לחנך בְּאוֹר
4 דק' קריאה

יש בידינו מכתבים שרבי נחמן כתב לבנותיו, ואנחנו מוצאים בהם מילים חמות ואוהבות של אב רחום שאוהב את ילדיו מכל הלב ומעניק להם חום ואהבה.

ילד בריא!
4 דק' קריאה

קוראים יקרים, בפניכם מקבץ תשובות לסקר חדש ומפתיע שערכנו בקרב גברים ונשים. בסקר הייתה שאלה אחת בלבד: לשם מה אתה רוצה לגדל ילדים?

עד 5 דקות קריאה

יש חוצפה ויש חוצפה

נכון, אין בנו מעלות רבות ולא קנינו לנו שום שלימות. נכון, על פי מעשינו אין לנו פה לדבר ולא מצח להרים ראש. אלמלא החוצפה – היינו מתייאשים, וכבר מזמן היינו "יוצאים מן המשחק"...

לראות תמונה אחרת
5 דק' קריאה

זאת תמונה אחרת לגמרי. יש בה עבר, הווה, עתיד ואינסוף צירופים שאינם בתחום השגת השכל האנושי, תכניות ומהלכים והרבה "לא טוב" מהם תצמח טובה גדולה מאוד...

היכן אני בסרט הזה?

שאלות כאלו נראות, לכאורה, תוצאה של מבוכה ובלבול. אך האמת היא, ששאלות מסוג זה בדרך כלל 'עולות' להן כאשר אנו עומדים בפני מציאות או זמן חדש בחיינו...

החיזוק היומי

בורא עולם, תן לי אמונה שאתה אוהב אותי כמו שאני ויש לך נחת רוח ממני

לקבלת חיזוק יומי לוואטסאפ

מאמרים ע''פ נושאים

אוכל ומתכונים

עוגת תפוזים
1 דק' קריאה

עוגת תפוזים קלה וטעימה בטירוף!

חוזרים ללימודים עם 10 טיפים
4 דק' קריאה

אז רגע לפני שהצלצול מתחיל הבה נעשה סדר בדברים והכנה מאד משמעותית שעשויה לתרום רבות ולסייע בלעבור את הימים הראשונים בצורה הרבה יותר קלה, נינוחה ומסתגלת. וכמו בכל דבר ועניין שרצוי מאוד לעשות הכנה בין גשמית ובין רוחנית , גם פה אנחנו כמבוגרים צריכים לקחת אחריות ולהחזיר את ילדינו בהדרגה נכונה ומועילה לחיי השגרה.

הבעל שם טוב נישא לאחותו של רבי גרשון מקיטוב.
1 דק' קריאה

לאחר נישואיו של הבעל שם טוב, ביקש גיסו, רבי גרשון מקִיטוֹב, ללמוד עמו תורה. הבעש"ט לא רצה בכך,

 ועשה עצמו כאיש פשוט שאינו מבין דבר.

אמר ר' גרשון לאחותו, אשת הבעש"ט:

 "חרפה גדולה ממיט עלינו בעלך ולא אוכל לשאת זאת עוד.

מלך
2 דק' קריאה

אם אבא שלי מלך, אמא שלי מלכה ואח שלי נסיך, מה אני?

אקטואליה

שבעה באוקטובר – הנס של בבא סאלי

בשבעה באוקטובר נכנסו מחבלים לעיר נתיבות חמושים ומצוידים ע'מ לפגוע ולהרוג, המחבלים הגיעו עד לציונו של הבבא סאלי וחזרו כלעומת שבאו בלי לפגוע באף אדם.

ויהי בחצות הלילה
2 דק' קריאה

אמש בחצות בכל רחבי העולם, אומות העולם חגגו את כניסת השנה האזרחית שנת 2024 למניינם. כידוע, עם ישראל אינו חוגג את החג שלהם שהוא עבודה זרה, ומי שחגג בטעות חגג כתינוק שנשבה.

צביעות או לא?
1 דק' קריאה

צביעות או לא? אני כבר יודעת את התשובה.. שהרי שום פינפון ו/או אינטלקטואליה אפילו ברובד האדקמאי המתיימר להיות הכי אלטיסטי ומכובד (so called..) בעצם נופל במקום בו *התת מודע האפל שלך* מתפרץ במלוא שנאתו הצרופה מזה ימים ימימה.. לשנוא יהודים. קוראים לזה אנטישמיות.

“השומר ראש של העם”
1 דק' קריאה

אלפי ניסים אירעו לאורך ההסטוריה בזכות ייקור המצווה החשובה ומקימיה, נתפלל ונבקש לימים טובים יותר של גאולה וישועת ה ונמשיך לקוות לאבא אוהב.

בבא סאלי

מהי גבורה אמיתית?
6 דק' קריאה

מי שיש לו לב חזק לא מפחד מאף אחד ומשום דבר. הוא מצליח לבצע מעשי גבורה, מתמודד מול קשיים, וזורק את עצמו לתוך הקרבות הפראיים ביותר...