כך הוא זכה!

היה זה מעשה איום ונורא! זלזול גדול בכבודו של מלך ישראל. שר צבאו של דוד פנה אליו ואמר: "כבוד המלך, יש להרוג אותו מיד ועכשיו. תן לי רשות!"...

היה זה מעשה איום ונורא! זלזול
גדול בכבודו של מלך ישראל. שר
צבאו של דוד פנה אליו ואמר: "כבוד
המלך, יש להרוג אותו מיד ועכשיו.
תן לי רשות!"…

דוד הילד הרועה – פרק 12

כשדוד גדל והיה למלך על כל ישראל, הוא עמד בניסיון גדול מאוד בזכות שהתפלל. יום אחד, כשהלך דוד עם הצבא, בא לקראתו שמעי בן גרא. הוא קילל את דוד קללה נמרצת בחוצפה גדולה. היה זה מעשה איום ונורא! זלזול גדול בכבודו של מלך ישראל. ושר צבאו של דוד, אבישי בן צוריה, עמד והסתכל. הוא פנה לדוד המלך ואמר בתקיפות: "כבוד המלך, יש להרוג אותו מיד ועכשיו. תן לי רשות!".

אבל דוד לא הרשה, ואמר: "השם רצה שכך יהיה, מאת השם הוא הדבר. השם רוצה שהוא יקלל ושאני לא אכעס עליו. אז אני מקבל את זה באהבה. אני בכלל לא עצוב עכשיו. אולי השם יראה שהוא פוגע בי ומעליב אותי, ובזכות זה שאני מוחל ולא כועס הוא יעזור לי".

ובאמת, בזכות שדוד עמד בניסיון של אמונה, והאמין שהכל מאת השם ולטובה, בזכות שדוד הבין ששמעי בן גרא הוא רק שליח של השם ללמד אותו אמונה, יצאה בת קול משמים והכריזה בכל העולמות, שדוד יזכה בכפלי כפליים. דוד יזכה להיות הרגל הרביעית במרכבה של השם יתברך, שהיא מאוד חשובה.

להשם יתברך יש מרכבה גדולה וקדושה בשמים, שאי אפשר לראות אותה סתם כך בעיניים. זוהי מרכבה רוחנית נפלאה ונוראה, בעלת אינסוף צבעים, והיא רק עולה ועולה. למרכבה הזאת היו פעם רק שלוש רגליים, אלו האבות הקדושים שלנו שבשמים – אברהם, יצחק ויעקב, שזכו להיות במרכבה. ועכשיו, גם דוד זכה להיות רגל רביעית בה, מכיוון שדוד עמד בניסיון ולא כעס כלל. הוא רק מחל ולא ניצל את מעמדו כמלך ישראל, הוא לא הרג את שמעי בן גרא, רק אמר "אני סולח ומוחל".

דוד הודה להשם יתברך שזיכה אותו לעמוד בניסיון הזה כך. "תודה רבה לך בורא עולם, שנתת לי את הכוח הגדול לעמוד בניסיון הקשה ואת הצער לסבול. זכה אותי השם תמיד רק לשמח אותך, שתמיד אמחל ואסלח לכולם, שאהיה מלך טוב ומוצלח תמיד בשביל העם. שאזכה תמיד להתפלל".

חשוב לדעת!

כשדוד גדל ונהיה מלך על כל ישראל, הוא אף פעם לא הפסיק להתפלל. ההיפך, הוא התחזק עוד ועוד בכוח התפילה וחלק מתפילותיו נכתבו בספר הנפלא – התהלים הקדוש, ממנו זוכים כל העולם להתפלל ולומר שבחים והודאות, תפילות ובקשות לבורא העולם בכל המקומות ובכל השפות! ולכל זה זכה עוד מילדותו, כשהרבה להתפלל ולדבר עם בוראו. כל דבר ביקש בעזרת התפילה, והשם יתברך שמח בו שמחה גדולה.

השם הפך אותו לדמות נפלאה, שמאירה את כל העולם באור של התפילה האישית לבורא עולם, שכולם ידברו עם השם ויספרו לו את כל מה שיש להם בליבם. כך מלמד אותנו דוד המלך.

פשוט תאמרו: "בורא עולם, אבא רחמן, עזור לי, רחם עלי, שמור עלי כל הזמן. תן לי בחסדיך דיבורים של תפילה, רצונות טובים רק לדבר איתך. זכה אותי לבקש ממך כל דבר, שאבטח בך ושאדע שאתה תמיד איתי. תודה רבה לך השם הטוב והנפלא. ואני תפילתי לך השם עת רצון, אלוקים ברוב חסדך, ענני באמת ישעך…"

כתבו לנו מה דעתכם!

1. איתי

כ"ה ניסן התשע"ג

4/05/2013

תודה תודה

2. איתי

כ"ה ניסן התשע"ג

4/05/2013

תודה

3. איתי

כ"ה ניסן התשע"ג

4/05/2013

ממש יפה כתוב בצורה נפלאה.

תודה על תגובתך!

התגובה תתפרסם לאחר אישור

הוספת תגובה