עצות מצויינות לחיים שמירה ומוגנות

נתחיל מהסוף, שרה אמנו ע"ה בעקבות צער נפטרה בטרם עת. ואם נפטרה בטרם עת כיצד הצליחה להשלים את תיקונה? כתוב בספרים הקדושים היות ושרה אמנו כל חייה הייתה צדיקה ועשתה דברים טובים וישרים בעיני ה' יתברך אזי ה' לקח בחשבון גם את כל השנים שהיתה אמורה לחיות כולל כל המעשים הטובים, הזכויות והמצוות שהייתה אמורה עוד לעשות וזוקף לזכותה. ישתבח הבורא!

4 דק' קריאה

רוחמה אפרתי

פורסם בתאריך 08.11.23

מסר לחיים מפרשת השבוע , פרשת “חיי שרה” “וַיִּהְיוּ חַיֵּי שָׂרָה מֵאָה שָׁנָה וְעֶשְׂרִים שָׁנָה וְשֶׁבַע שָׁנִים שְׁנֵי חַיֵּי שָׂרָה” (בראשית כ”ג, א) 

אורך חיים ואורך שנים – מה ההבדל בין אורך ימים לאורך שנים? 

נתחיל מהסוף, שרה אמנו ע”ה בעקבות צער נפטרה בטרם עת. ואם נפטרה בטרם עת כיצד הצליחה להשלים את תיקונה? כתוב בספרים הקדושים היות ושרה אמנו כל חייה הייתה צדיקה ועשתה דברים טובים וישרים בעיני ה’ יתברך אזי ה’ לקח בחשבון גם את כל השנים שהיתה אמורה לחיות כולל כל המעשים הטובים, הזכויות והמצוות שהייתה אמורה עוד לעשות וזוקף לזכותה. ישתבח הבורא!

“כִּי אֹרֶךְ יָמִים וּשְׁנוֹת חַיִּים וְשָׁלוֹם יוֹסִיפוּ לָךְ” (משלי ג, כ)

רד”ק אומר “התורה והמצוה שאני אומר לך ,אם תשמור לעשותם , הם יוסיפו לך ימים רבים בעולם הזה , ושנות חיים בטוב העולם הבא. והזכיר בחיי העולם הזה ימים , ובחיי העולם הבא – שנים , לפי שהם חיים נצחיים אבל חיי העולם הזה הם חיי שעה”. 

כלומר החיים פה בעולם הזה הם רגעיים וזמניים, חולפים לעומת חיי הנצח בעולם הבא; אם נלך לפי חוקי ה’ יתברך ונשמור את תורתנו הקדושה, השבת וכן יתר המצוות – הם ישמרו ויגנו עלינו, ומעבר לכך נזכה לחיים ארוכים בעולם הזה וגם לשפע רוחני עצום בעולם הבא. 

האישה הכי יפה בתבל

שרה אמנו הייתה האישה היפה בנשים בעולם. יחד עם זאת, התורה אינה משבחת את יופייה החיצוני אלא רק את יופיה הפנימי, מעשיה הטובים שכללו חסדים, מצוות כדוגמת הכנסת אורחים; והיא זכתה להיות ‘אשת חיל’ שעיסתה בורכה, הנר דולק וענן ברכה היה מעל אוהלה – אלו הם השבחים ועטרות של בנות ישראל – יופיין הפנימי, צניעותן ואורחותן ולא החיצוניות חלילה.

טרנד אופנתי חדש או התעוררות פנימית?

כולנו שומעים וקוראים סיפורים ניסים מאותה השבת, אחד מהם שממש שווה את ליבי, ואין בו לכאורה שום נס ו/או דבר פלאי, אלא אפילו ניתן לומר לכאורה סתמי לחלוטין – אבל יש בו התעוררות; כלה שנישאה זה עתה ספרה שאחותה זרקה את כל הבגדים הלא צנועים וקנתה מלא חצאיות ארוכות כי זה טרנד עכשיו. נכון! זה באופנה לחזור אל הצניעות של אמותינו הקדושות ולהידמות אליהן גם במעשים. 

ואני אומרת, זו לא אופנה אלא זו נקודה הרבה יותר עמוקה והתעוררות פנימית שבה הנשמה מבקשת את אבא שלה. מבקשת את בוראה. צדיקי האמת מבקשים וממש מתחננים, “אנא בנות ונשות ישראל היקרות, לכנה בצניעות – חצאיות וחולצות ארוכות – זה שומר ומגן על כל חיילנו!”

אז יש כאלו שיקראו לזה טרנד אופנתי ויש כאלו שיאמרו התעוררות רוחנית חזקה בעם ישראל, גל של חזרה בתשובה, שבה כל אחד אחד ואחד מבין שעליו לשנות את אורחותיו ולא משנה באיזו רמה רוחנית הוא נמצא כולנו צריכים לשנות ולהשתנות בין אם אנחנו חרדים, מסורתיים, חילוניים או חוזרים בתשובה. כל עם ישראל רוצה ומבקש לשנות ולהתקרב אל ה’ יתברך. 

wake up עם ישראל מתעורר

יש להגיד תודה לה’ על הכל. שום דבר אינו טבעי גם יירוט של טיל וגם שלא קורה כלום ועיקר הנזק של הטילים הא ברכוש. כל הארץ מלאה מאויבים רעים מאד, ה’ שומר עלינו כל יום מהם. צריך לומר לה’ תודה. וישנה התעוררות גדולה בקרב עם ישראל ואלפים חוזרים בתשובה.

הרבה עושים בר מצוות, פעם ראשונה מניחים תפילין, שמים ציצית, מתפללים עם טליתות, בנות ישראל לובשות חצאיות וחולצות ארוכות, עושים הפרשות חלה – עם ישראל מתעוררים ומתחזקים. לוקחים צניעות ושבתות. ולכן אנחנו מודים לה’. 

עיצות מועילות וחשובות לשמירה והגנה – מו”ר הרב שלום ארוש

כל אחד רוצה שמירה. צירפתי לכן כמה עצות מועילות וחזקות  לשמירה:

  1. לשמור שבת. “כי אשמרה השבת ק-ל ישמרני” יש מלא סיפורים מהמסיבה בנובה של ניסים בעקבות הבטחה של שמירת שבת. מי ששומר שבת – השבת שומרת עליו. נקודה. ניתן בשבת להשאיר אור בבית מראש, לשים פלטה ומיחם והנה שומרים ככה את השבת. ממש בשיא הקלות והפשטות. לאכול 3 סעודות. לעשות קידוש בליל שבת. יושבים נחים מתענגים בשבת, זהו עונג שבת. לזרום בקלילות עם השבת. 
  2. אמונה. להתחזק באמונה ולדעת שיש את ה’ בעולם. אנחנו לא לבד לכן יש לדבר עם הבורא. מי שמאמין מדבר. דבר עם ה’, תספר לו מה מפריע לך, מציק לך, תבקש עזרה ושמירה. ובפרט לומר תודה. תודה היא השמירה הכי גדולה – היתה מישהי בממד שהמחבלים ניסו לפרוץ והיא רק אומרת תודה לה’ על הכל. לא בקשה כלום רק אמרה תודה וניצלה. כשמרים תודה יש גם הכרת הטוב. הקדוש ברוך הוא אוהב אותנו ושומר עלינו.
  3. ספר ‘ליקוטי מוהרן‘ שמירה בבית, במקלט בממד ובכל מקום. שמירה כנגד אש. טילים, רקטות, כדורי אש חיה. יש גם ‘ליקוטי מוהרן’ בגודל כיס. לתת לחיילים שישימו בטנקים, בכיס של המדים, לשים לילדים בתיק של בית הספר, הורים בתיק העבודה וגם ברכב. צריך כמה שיותר ‘ליקוטי מוהר”ן’ שהיא שמירה מאש כדברי רבנו הקדוש. רבנו אמר כאשר לעם ישראל יהיה ‘ליקוטי מוהרן’ יבוא המשיח. הספר טוב שיהיה בבית, תיק עבודה, כיס רכב – גם אם אל קוראים בו
  4. בנות ישראל ללכת בצניעות. אין דבר יותר השומר על חיילנו יותר מאשר בנות ישראל שהולכות בצניעות כך אמר דוד המלך. 
  5. ספרון מצויין שהוא תרופה לפחדים וחרדות, לחץ, עצבויות, דיכאונות ומחשבות רעות ושליליות – “שמחת חיים” 
  6. תופעה אסורה – להשאיר מכתבי פרידה

עוד עצה חשובה ביותר לחיים ושמירה – אנו עדים למספר מקרים בהם חיילים השאירו מכתבי פרידה להוריהם שבו הם נפרדים מהם ובעצם מהחיים עצמם. הדבר אסור ביותר! למילים יש כוח, לא כל שכן לדיבור ולכתיבה, זה עלול חלילה ליצור מציאות. לכן אנא הפיצו המידע בין החיילים וכוחות הביטחון להפסיק עם התופעה המסוכנה הזו. זה עלול חלילה ‘לפתוח פה לשטן..’ (תלמוד) זהו משפט אזהרה בו יש לשמור על לשון נקיה ולא לומר דבר רע שח”ו לא יתרחש או יזיק ויפגע. בלשון חז”ל מצוי גם ביטוי כללי יותר “ברית כרותה לשפתיים“, המתייחס לדיבור חיובי או שלילי, ומשמעותו מילים יוצרות מציאות. ובפרט כשאדם מקטרג על עצמו ו/או אחרים זה סיוע למקרטג. התורה מבקשת מאיתנו “וחי בהם” ולא חלילה עידוד סמוי למוות. 

ואדרבא אם אדם מרגיש פחד, סכנה או סכנת חיים, אימה גדולה – יש להתפלל לה’ שישמור ויגן ויושיע ויציל, לדבר עם ה’ ולבקש את שמירתו.  

לסיכום : 

כדי להרגיש חזקים, מוגנים ושמורים: שמירת שבת, לדבר עם ה’ ובעיקר תודות, ‘ליקוטי מוהרן’ בכל בית, צניעות לנשים וגברים טליתות וציצית.

תפילה לומר בפה מלא:”אבא שבשמיים אנו מבקשים עכשיו גאולה! תביא לנו את משיח בן דוד. גלה כבוד מלכותך בכל העולם. מבקשים בית המקדש”.  

לקבלת ערכת שבת בחינם: 054-7580058. מדליקים נרות שבת ומבקשים שכל הילדים יזכו לאור התורה, לאור השבת. להדליק את הנרות ולקבל את השבת יותר מוקדם. וגם סעודה עם לחם שזה מכניע את האויבים

להזמנות שיעורי תורה לנשים והפרשות חלה להצלחת עם ישראל והשבת החטופים:

054-2176644 רוחמה אפרתי 

 

כתבו לנו מה דעתכם!

תודה על תגובתך!

התגובה תתפרסם לאחר אישור

הוספת תגובה