החלום של כל ילד

אחי היקר, אני בטוח שלא היית מתנגד לקבל טלפון מהרמטכ"ל לבוא לפגישה אישית. מצאת חן בעיניו. בא לו להיפגש איתך, והוא מודיע לך: "חייל, בהזדמנות חגיגית זו, כל הטפסים ברשותך, אתה יכול להחליט עכשיו כל החלטה, מה שתגיד קדוש. אתה קובע, אתה מחליט". שווה, לא?

2 דק' קריאה
חלום של ילד

הרב שלום ארוש

פורסם בתאריך 24.02.22

כשהיינו ילדים היינו חולמים להיות מנהל הבית ספר ליום אחד. פעם אחת לקבוע את סדר היום כמו שאנחנו היינו רוצים. לשנות את המערכת שתתאים לרצונות ולצרכים שלנו. שיפסיקו לקבוע בשבילנו. שאנחנו נקבע באמת. ילדים קצת יותר שאפתנים היו רוצים להיות ראש עיר או אפילו ראש ממשלה, וילדים עם שאיפות גרנדיוזיות אולי היו רוצים להיות נשיא ארצות הברית…

אחי היקר, אני בטוח שלא היית מתנגד לקבל טלפון מהרמטכ”ל לבוא לפגישה אישית. מצאת חן בעיניו. בא לו להיפגש איתך, והוא מודיע לך: “חייל, בהזדמנות חגיגית זו, כל הטפסים ברשותך, אתה יכול להחליט עכשיו כל החלטה, מה שתגיד קדוש. אתה קובע, אתה מחליט”. שווה, לא?

אז אני רוצה לחדש לך אחי שיש יום כזה. יש יום שבו אתה קובע! אתה מחליט! אתה יכול לגזור לחַיֵיב או לְזַכּוֹת! הכוח בידיים שלך. יש לך זמן שנקרא “עת רצון”, זמן שבו אִם אתה מנצל את הזמן ונפגש עם בורא עולם – אתה לא בא אליו כעבד שבא אל אדוניו, אתה לא בא להתחנן, אלא הוא מזמין אותך לבוא ולקבוע דברים בעולם, הוא ממנה אותך ליום אחד להיות זה שמנהל את הכול. מתאים לך?

ובכן אח יקר, היום הזה הוא פורים. מה שאומרים בעולם “לא כל יום פורים” – זו לא סתם אמרה, אלא זו מציאות רוחנית מדהימה. יום של נפלאות!!

המָשָׁל מספר על בן אדם כפרי פשוט שהציל את הבן של המלך. המלך אמר לו מה תבקש, והוא ביקש יום אחד להיות המלך בעצמו וביום הזה לעשות כל מה שהוא רוצה. למלך לא הייתה ברירה כי הוא התחייב לתת לו כל מה שיבקש, אבל הוא התייעץ עם היועצים מה לעשות כדי שהאדם הגס והכפרי לא יהרוס את הממלכה. אמרו לו היועצים שבטקס הכניסה ליום המלוכה של הכפרי ישקו אותו כהוגן וישעשעו אותו בהצגות ובהופעות של זמרים ובדרנים ויסיחו את דעתו.

ואכן, ברגע שעלה הכפרי על כיסא המלך, באו עבדי המלך והגישו בפניו משקאות חריפים ויינות משובחים מעדנים וארוחות גוּרמֶה, רקדנים רקדו לפניו מקהלות ותזמורות שרו וניגנו לפניו מסכי ענק שידרו סרטים – תוך רגעים ספורים הוא שכח את מעמדו והתחיל להשתכר כלוט וליהנות מכל האטרקציות, וכך עבר עליו היום הגדול “עם הראש בעננים”.

עשה חיים? עשה חיים! אבל הוא טיפש גדול – את ההזדמנות הנדירה הפסיד על כמה בקבוקי ויסקי…

וזה משל לפורים. בפורים אתה המלך. אבל לא נותנים לך את זה בקלות, היום הגדול הזה בא עם הרבה בלבול והרבה הסחות הדעת שמשכיחות ממך את המעלה של היום הגדול, לכן תקדיש עוד דקה אחת להבין מה אתה יכול לעשות ולמה אתה יכול לזכות ביום הגדול הזה, כדי שלא יחטפו לך האוצר מבין האצבעות:

בתורת הקבלה מובא שביום פורים נפתחים שערים בשמיים למשך עשרים וארבע שעות. אלה שערים שלא נפתחים בשום זמן אחר בשנה. בזמן הזה כל מי שמבקש מהבורא מה שמבקש, וגם אם לא מגיע לו – מקבל! מה שתבקש תקבל. המלך מוסר לך את השרביט, את הטבעת, כמו שאז בזמן מרדכי ואסתר הוא אמר לאסתר: מה שאלתך ויינתן לך, וכמו שמרדכי קיבל את הטבעת של המלך ובידו היה לגזור גזירות ולבטל גזירות.

זה לא סיפור שהיה פעם זו מציאות שחוזרת בכל שנה ושנה. אבל הפעם אַתָּה מרדכי ואַתְּ אסתר.

לכן אח יקר, תהיה חכם, תקדיש לעצמך זמן בלילה או ביום לברוח מכל המפריעים ולהיות לבד באיזה חדר או בבית כנסת או בעמדת שמירה, ותדבר עם הבורא במילים שלך ותבקש כל מה שאתה רוצה וכל מה שאתה צריך ותבקש גם על המשפחה שלך על החברים שלך תבקש על רפואה על הצלחה ועל כל מה שעולה לך בראש – כי זה זמן שבו אתה יכול לקבוע ולשנות דברים. יש לך כוח. נצל אותו ותספר לנו לאיזה ישועות זכית בפורים הזה!

כתבו לנו מה דעתכם!

תודה על תגובתך!

התגובה תתפרסם לאחר אישור

הוספת תגובה