עשרת הדיברות לבעל

עשרת הדיברות לבעל - עשר עצות פשוטות יעזרו לכם לבנות חיי נישואין מאושרים ואת הזוגיות שכל אחד מאחל לעצמו.

2 דק' קריאה

הרב אליעזר רפאל ברוידא

פורסם בתאריך 06.02.10

לרב ברוידא שלום,

אני לא אדם דתי, אבל אני גולש באתרכם כבר שלוש שנים ומרגיש מאוד טוב עם עצמי ועם מה שקורה איתי מאז. בכל אופן, בעוד כשלושה שבועות אני עומד להינשא לבחירת ליבי. אני זוכר שקראתי על אדם שביקש מיהודי חכם שילמד אותו את כל התורה כולה על רגל אחת. אתה יודע, אני חושב שאני עומד לבקש ממך דבר דומה. האם תוכל לתת לי מספר עצות הדרכה לחיי הנישואין כדי שנהיה מאושרים בזוגיות שלנו? אני מעריך מאוד את תשומת ליבך והזמן שאתה מקדיש לקוראים.

תודה, רון

רון היקר שלום,

בתשובה לשאלתך: כן, ישנן מספר עצות הדרכה בסיסיות לחיי הנישואין שמועילות לכל זוג. אם תיישם את העצות הפשוטות הללו בחיי הנישואין שלך, אשתך תהיה מאושרת והקשר ביניכם יפרח. אהבה אמיתית מתחילה מהתחייבות אמיתית אחת לשני. אני יכול לומר לך, מניסיון ומתגובות של אנשים שיישמו אותן בחיי הזוגיות שלהם, שהן מועילות ותורמות לקשר בין בני הזוג, ואם תקיים אותן תזכה לבית מאושר.

1. בראש ובראשונה, אני מציע, בעצם ממליץ בחום, שתקרא את ספר ההדרכה לבעל – בגן השלום של הרב שלום ארוש, ולכלה שלך תוכל להעניק כמתנה נפלאה את ספר ההדרכה לנשים חכמות נשים, שגם אותו חיבר הרב שלום ארוש. הרבה זוגות ראו ישועות ונפלאות אחרי שקראו ספרים אלה ויישמו את העצות, ההדרכה וההכוונה שהרב ארוש מציע שם.

2. לעולם אל תבקר את אשתך. בשום מקרה. בסביבה משוחררת מכל ביקורת, טענות, תלונות וכו', אשתך תפרח מבחינה רגשית והיא תעשה כל שביכולתה לשמח אותך, כך שבסופו של דבר לא יהיה לך בכלל על מה לבקר אותה.

3. לעולם אל תעיר הערות ותמתח ביקורת על הוריה ובני משפחתה. שמור על קשר טוב עם הוריה. אם תפתח קשר כזה אשתך תחזיק לך את זה כטובה גדולה מאוד, דבר שיתרום לקשר ביניכם, בעיקר, להערכה, חשיבות והיחס שלה אליך.

4. כשאשתך מבקשת ממך דבר מסוים אל תאמר לה "לא". גם אם אין באפשרותך לרכוש את הדבר – מצב כלכלי וכו', השתדל לומר לה בעדינות שבהזדמנות הראשונה, ברגע שיתאפשר מבחינה כלכלית, תמלא את בקשתה.

5. הקדש לאשתך לפחות 30 דקות ביום והקשב לה. אל תדבר, פשוט תקשיב לה. הראה לה שחייה ומה שעובר עליה חשובים לך. אם יש באפשרותך, הקדש לכך שעה ביום. זמן זה יקר וחשוב מאוד ליצירת קשר איכותי בין בני הזוג. ושוב, חצי שעה/שעה לבד, בלי טלפונים, טלוויזיה וכו'. זה כמובן לא זמן איכות.

6. שים את אשתך במקום הראשון בסדר העדיפויות שלך, מעל לכולם.

7. לעולם אל תאמר לשום אדם מילים פוגעות או מעליבות על אשתך.

8. אם אשתך אינה מרוצה ממך, אל תכעס. היא המראה שלך והיא משקפת את מה שאתה. זה גם בדרך כלל סימן לכך שבורא עולם לא מרוצה ממך. אז במקום לריב איתה, עשה חיפוש רוחני מעמיק בתוכך, שפר ותקן את הדברים הטעונים תיקון, ותראה איך דברים משתנים וקורים רק לטובה.

9. חייך תמיד ודבר ברכות ובנעימות עם אשתך. אין דבר שגורם לאישה להיות עצבנית ומתוחה כמו בעל עצבני.

10. ככל שתגדיל את האמונה והביטחון שלך בבורא עולם, כך תגדיל את הכוח הפנימי שלך. אישה מאוד אוהבת ומחוזקת כאשר לבעלה יש כוח פנימי להישען עליו. היא שונאת בעל רגשני וחלש שנשען עליה. האמונה מחזקת אותך גם בתחום הזה.

 

אני מניח שאפשר לתת לרשימה זו את הכותרת "עשרת הדיברות לבעל". ולך רון, תודה רבה, התשובה לשאלתך העלתה על הכתב עשר נקודות חשובות, אמנם בתמצות אבל חשובות מאוד לחיי נישואין תקינים. מזל טוב ושתזכו לשלום בית אמיתי.

בברכה, הרב ברוידא.

* * *
אתם מוזמנים לבקר באתרו של הרב לייזר ברוידא, לייזר בימס

כתבו לנו מה דעתכם!

1. מוישי

ח' טבת התשע"ט

12/16/2018

הדברים נכונים ביסודם אבל העצה הכי חשובה היא לבחור מראש אשה עם מידות טובות שמכבדת את הוריה ונעימה לכל משפחתה וידידותיה. אשה שלא מסתדרת עם חברותיה ומשפחתה, לא יעזור כמעט כלום. אני מכיר אדם שלקח בחורה כזאת ואכל אותה בגדול. שימו לב על הבחורה שלכם, איך היא מתייחסת לאחרים, אל תתלהבו מהאהבה שלה אליכם כי יום יבוא ותהיו כמו האחרים. ומי שלא מכבדת את הוריה לעולם לא תכבד אתכם וזה בדוק.

2. מוישי

ח' טבת התשע"ט

12/16/2018

"אשה שונאת בעל רגשני וחלש שנשען עליה" - קצת אכזרי

הדברים נכונים ביסודם אבל העצה הכי חשובה היא לבחור מראש אשה עם מידות טובות שמכבדת את הוריה ונעימה לכל משפחתה וידידותיה. אשה שלא מסתדרת עם חברותיה ומשפחתה, לא יעזור כמעט כלום. אני מכיר אדם שלקח בחורה כזאת ואכל אותה בגדול. שימו לב על הבחורה שלכם, איך היא מתייחסת לאחרים, אל תתלהבו מהאהבה שלה אליכם כי יום יבוא ותהיו כמו האחרים. ומי שלא מכבדת את הוריה לעולם לא תכבד אתכם וזה בדוק.

3. Anonymous

כ"א כסלו התשע"ח

12/09/2017

אמרתי נכון אבל לא מדוייק לכל אדם.

תודה על תגובתך!

התגובה תתפרסם לאחר אישור

של צוות האתר

הוספת תגובה

הכתבה הבאה

הספר הזה הגיע ממש בדקה ה-90, רגע לפני שכבר לא היה יותר על מה לדבר. כי אתה יודע, להתגרש פעם אחת זה גם ככה כואב, אבל פעם שנייה?!