הרב שמחה כהן

הרב שמחה כהן

42 פוסטים

איך יוצאים מזה?

5 דק' קריאה

אלה הם הכללים בכל תחומי החיים. שימוש בכלי הפשוט והמועיל הזה של מודעות מחולל פלאים. זה לא רק לעצמך, אלא גם לסובבים אותך!

טובים השניים

4 דק' קריאה

מי שלא למד את נושא הנישואין ואינן מבין את ההבדל המהותי בין איש לאישה, יראה בשאלות שהאישה מציגה כמשהו טורדני ונדנוד לשמו, או כ'קונטרה' לדברים שאמר...

לקבל ולתת מחמאה

8 דק' קריאה

כשנותנים מילה טובה, אנו, בעצם, מרגישים את אחת התחושות החזקות ביותר שהאדם זקוק להן, את תחושת הבטחון העצמי בעיני עצמנו ובאותה מידה בעיני הסובבים אותנו.

אדם לעמל יולד

8 דק' קריאה

אחד מעקרונות היהדות הינו ''אדם לעמל יולד'', כלומר אדם בא לעולם לא לעזוב אותו כפי שבא אליו, אלא לעבד את עצמו ממצב גולמי למצב שיש בו פאר והדר...

לראות את הטוב והרע

8 דק' קריאה

כמה סיבות טובות גורמות לאנשים לזהות את המאמצים שלהם, את ההקרבה והנכונות שלהם, אולם הם מתקשים מסיבות אובייקטיביות לזהות את הדברים האלה אצל בן הזוג.

לדעת להתפייס

8 דק' קריאה

לדעת להתפייס, זה לדעת כיצד להפוך את כל הגורמים המכשילים, לגורמים המקדמים את האדם עוד שלב קדימה בכל סוגי הקשרים אותם הוא קושר, הן עם בוראו והן עם זולתו.

גמ”ח בבית

9 דק' קריאה

לא רק המוכר במכולת ממלא תפקיד של 'עושה חסד'. גם בעל ואישה עושים מדי יום מאות מעשי חסד עם בן הזוג ועם ילדיהם, ומקיימים בכך מצוות "ואהבת לרעך כמוך".

הכל מתחיל בעיניים

7 דק' קריאה

אדם רואה את הכל דרך משקפיו. אם הזגוגית ורודה, העולם ורוד, אם הזגוגית עכורה, העולם עכור. זה קורה במשקפיים הפיזיים, וזה קורה במשקפיים של הנפש. ואת צבע המשקפיים שלנו אנחנו קובעים!

מקצוע הדיבור

7 דק' קריאה

השפעת הלשון והדיבור אינה רק בקביעת גזר דין מוות על האדם או במתן אריכות חיים, כפי שאמר החכם באדם, אלא הלשון היא שתקבע אם מסגרת הנישואין.

הטון שעושה את המנגינה

8 דק' קריאה

המסר אינו עובר רק במילים, אלא בעיקר הוא עובר בטון שעושה את המנגינה, והוא היצרן העיקרי של האקלים בבית ולא רק בו. זה יכול להיות בדברים הקטנים...