י. פרידל

י. פרידל

27 פוסטים

הולכים על בטוח

5 דק' קריאה

כדי להצליח בשמירה על ערך מסוים, שאתה מאמין בחשיבותו, המוטו הוא שצריך להיות קצת משוגע לדבר ולהתרחק גם ממשהו שיש לך לגביו ספק, גם אם זה נראה לפעמים קצת אובססיבי.

הלם קרב

7 דק' קריאה

זכור תמיד ארז, אתה לא לבד. אתה שומע אותי, אתה לא לבד, ואף פעם לא היית לבד, גם לא במלחמה!!! קח את כוח הרצון וההתמדה וצעד איתם קדימה, עם מבט לעתיד טוב יותר.

מכתב ליום ההולדת

2 דק' קריאה

לכאורה, היה ראוי שבכל יום הולדת, נזכור מחדש להכיר טובה למי שחנן אותנו בכל המתנות. בפועל, המציאות היא לגמרי אחרת...

היחיד והרבים

3 דק' קריאה

חכמי האמת גילו לנו כי הכוח של היחיד יכול להכריע את העולם כולו: "לעולם יראה האדם כאילו כל העולם חציו זכאי וחציו חייב. עשה מצווה אחת – אשריו שהכריע את העולם כולו לכף זכות...

המסע אל קבר האדם הלבן

7 דק' קריאה

האם תופעת הרכילות המרושעת הן בקרב החברה הגבוהה והן בעיתונות הצהובה, כאשר מחטטים בקרביו של האדם, בחייו ובנשמתו, עד זוב דם, אינם תופעות של קניבליות?

ההבטחה של סגן דני

6 דק' קריאה

"המפקד, אתה לא תוכל להבין אותנו, עד שלא תחיה מקרוב את חיינו. ואם אתה באמת מעוניין, המפקד, יש לי כתובת עבורך. אחי, אליהו המאירי.

חתונה בשחור לבן

5 דק' קריאה

"החתונה שלנו אומנם הייתה בשחור לבן, אבל החיים שלנו הם בצבעים וזה מה שחשוב באמת! זה המוטו שלי!". איך נראים באמת החיים אחרי האירוע הנוצץ?

פגישה במטוס

4 דק' קריאה

חשבתי שהבן אדם התחרפן. מה עשיתי? הרי בגלל שכחה התפללתי תפילה חטופה במטוס, עם תפילין של אדם זר ועם הרגשה של אשמה.

זוג מן השמים

8 דק' קריאה

לאחר שנישאו בטקס צנוע להפליא נפרדו "בני הזוג" לדרכם. כל אחד פנה למשחקיו ולשעשועיו, לפי נטיית ליבו, כשהשנאה, הזעם והתיעוב ההדדי שחשו לא דועכים.

ולמוות לא נתנני

9 דק' קריאה

היכן אני? הנה העצים, הנה היער, רודפים אחרי ואני בורח, בורח והם מצמצמים מרחק ואני עייף ורעב וכבר שומע צרחות בגרמנית... ניצרה נדרכת... רובים מכוונים...

צוואתו של איש הפרוות

8 דק' קריאה

שני הבנים התקשו להכיל את ההלם הכפול. תדמיתו של אביהם, הסוחר ההגון, התנפצה וחבטה בפניהם באלפי רסיסים. בנוסף לכך התנפץ גם חלום הירושה בקול רעש גדול.

בלדה לכלונס

3 דק' קריאה

הוא הרגיש שהכְּלוֹנָס נוקשה מידי לטעמו, הוא רצה להרגיש שהוא יכול לנוע כרצונו עם הרוחות הנושבות. הוא רצה להינתק מן המגבלה הזו, להיות עצמאי לנפשו...