י. פרידל

י. פרידל

27 פוסטים

הולכים על בטוח

5 דק' קריאה

כדי להצליח בשמירה על ערך מסוים, שאתה מאמין בחשיבותו, המוטו הוא שצריך להיות קצת משוגע לדבר ולהתרחק גם ממשהו שיש לך לגביו ספק, גם אם זה נראה לפעמים קצת אובססיבי.

הלם קרב

7 דק' קריאה

זכור תמיד ארז, אתה לא לבד. אתה שומע אותי, אתה לא לבד, ואף פעם לא היית לבד, גם לא במלחמה!!! קח את כוח הרצון וההתמדה וצעד איתם קדימה, עם מבט לעתיד טוב יותר.

מכתב ליום ההולדת

2 דק' קריאה

לכאורה, היה ראוי שבכל יום הולדת, נזכור מחדש להכיר טובה למי שחנן אותנו בכל המתנות. בפועל, המציאות היא לגמרי אחרת...

נקמת הלכלוכית

7 דק' קריאה

ערב אחד תפסה אותי אמא תוך כדי נסיון לענוד שרשרת שקנו לאחותי הנסיכה – ליום הולדתה השלישי. האישה הזו נתקפה חמת זעם, איך לכלולית שכמוני...

לכל סבל יש משמעות

7 דק' קריאה

אני מנסה להציג לפניך זוית ראיה אחרת על מה שעבר עליך. הסבל שלך אינו חסר ערך. עליך לחשוב שמיום בריאת העולם ועד קץ כל הדורות לא היה ולא יהיה עוד נברא שזהה לירון.

חלום ילדות

11 דק' קריאה

חדוות היצירה של דני לא ידעה גבול, וכך חלפה לה תקופת השיקום הארוכה, כשהוא מנצל את הזמן האין סופי לשפר את הישגיו במלאכת העיצוב, בלא שיהיה מודע...

החברה של מלכת הכיתה

6 דק' קריאה

רותי נזכרה ברגעי הייאוש, כשניסתה לחדור לעולמה הסגור של בתיה. הניצחונות הקטנים שהשיגה, הובילו בסופו של דבר אל הניצחון הגדול כפי שנתגלה לה בפגישתה עם בתיה.

היחיד והרבים

3 דק' קריאה

חכמי האמת גילו לנו כי הכוח של היחיד יכול להכריע את העולם כולו: "לעולם יראה האדם כאילו כל העולם חציו זכאי וחציו חייב. עשה מצווה אחת – אשריו שהכריע את העולם כולו לכף זכות...

המסע אל קבר האדם הלבן

7 דק' קריאה

האם תופעת הרכילות המרושעת הן בקרב החברה הגבוהה והן בעיתונות הצהובה, כאשר מחטטים בקרביו של האדם, בחייו ובנשמתו, עד זוב דם, אינם תופעות של קניבליות?

ההבטחה של סגן דני

6 דק' קריאה

"המפקד, אתה לא תוכל להבין אותנו, עד שלא תחיה מקרוב את חיינו. ואם אתה באמת מעוניין, המפקד, יש לי כתובת עבורך. אחי, אליהו המאירי.

חתונה בשחור לבן

5 דק' קריאה

"החתונה שלנו אומנם הייתה בשחור לבן, אבל החיים שלנו הם בצבעים וזה מה שחשוב באמת! זה המוטו שלי!". איך נראים באמת החיים אחרי האירוע הנוצץ?

פגישה במטוס

4 דק' קריאה

חשבתי שהבן אדם התחרפן. מה עשיתי? הרי בגלל שכחה התפללתי תפילה חטופה במטוס, עם תפילין של אדם זר ועם הרגשה של אשמה.