טל רותם

טל רותם

33 פוסטים

האוהב ישראל

2 דק' קריאה

המוהרא"ש השאיר אחריו צוואה מדהימה, ובין הדברים שציין שם בכתב ידו הוא הרחיב על מפעל ההפצה וזיכוי הרבים שלו. הנה הספרים שישנו לכם את החיים.

גם בלי התפוח

3 דק' קריאה

הפרי האסור היה התענוג הגדול והיחיד בגן עדן? מסתבר שלא. יש עוד מלא דברים מהם שאפשר ליהנות, ולא רק בגן עדן אלא גם כאן. רק אל תשכחו לומר תודה.

תגיד, מה המשפט שלך?

3 דק' קריאה

לכל אחד יש את הסיפור שלו אבל לא פחות חשוב, גם המשפט שלו, זה שהוא דוגל בו וכל החיים שלו נעים סביבו. אז תגידו, מה המשפט שלכם?

לא שק אגרוף!

5 דק' קריאה

"תגיד לי, למה אלוקים עושה לי את זה? מה אני השק אגרוף שלו?!?". כשחבר טוב שואל אותך שאלה כזו אתה צריך תשובה טובה. באותו יום, הייתה לי אחת כזו בשבילו.

מוכרחים לשיר לרבי נחמן

2 דק' קריאה

כל שנה הם תופסים אותנו עם קליפ או סינגל מקפיץ ושובב בדיוק לפני ראש השנה. השנה, זה ילד הפלא אריה פרטוש עם השיר שנשיר כל הדרך לאומן וראש השנה!

העשיר והמובטל

2 דק' קריאה

"עשיתי את מה שעשיתי כי זה הדבר הנכון לעשות. אם כל יהודי שיש לו יסייע ליהודי שאין לו, מדינת ישראל שלנו תראה אחרת". סיפור מרגש על עשיר ומובטל שנפגשו במכולת.

דוד וגלית הסורי

4 דק' קריאה

"עלי!" הוא צועק אל המפקד, וזרק את עצמו על גדר, הופך גשר אנושי לחבריו. וכשדמעות בעיניהם, החברים עוברים על גופו של דוד שירזי וכובשים את תל פאחר...

מצה באהבה

2 דק' קריאה

מצות, זה עניין של אהבה ושלום בית. הסיפור של הרבי מאפטה ועל מה שקרה למצות היקרות שלו בליל הסדר יש הסבר למה כעס הוא החמץ הכי חמץ שיש.

אל תלכו! יש מנה עיקרית!

3 דק' קריאה

לא משנה מה אנחנו עוברים, לא נקום מהשולחן ונלך. בעוד דקות ספורות יגישו את המנה העיקרית. אל תתייאשו מהמרור שמוגש לפני כן, הוא חלק מהסעודה.

סיפור של נסיך

3 דק' קריאה

רבי נחמן סיפר מעשייה קצר על מלך גדול. למה גדול? כי הוא רצה לתת לבן שלו את המלוכה בעודו בחיים. מה זה אומר ואיך זה קשור אלינו?

הנקודה השחורה

3 דק' קריאה

הבוקר היא הסתכלה על עצמה במראה וראתה נקודה שחורה על האף ('שחורים' בעגה המוכרת) והחליטה לשים קץ לחייה. כן, למות רק בגלל נקודה שחורה...

הזקנה מהמסדרון

3 דק' קריאה

מדי פעם הפוליטיקאים מדברים על הזקנה במסדרון. אבל לאיש מהם אין שמץ של מושג מה זה להיות הזקנה במסדרון. איפה היא, המתנה היפה שקיבלנו מאלוקים?