דבורה שפירא

42 פוסטים

האומץ לבכות

4 דק' קריאה

לפני שש שנים התבקשתי לשוחח עם אישה צעירה שאמא שלה נהרגה בפיגוע. "אף פעם לא בכיתי" היא אמרה לי, "וגם לא הייתי עצובה. אני שמחה מכיוון שאני יודעת שזה מה שהיה צריך לקרות".

הנס המסתורי

3 דק' קריאה

המחלה המוזרה נגעה בכל איברי גופו של רפי, מכף רגל ועד ראש. זה היה מלחיץ, גם הרופאים דאגו. הסיפור של רפי על המחלה המוזרה והנס המסתורי.

גאה להיות יהודייה

2 דק' קריאה

מה חושבת ילדה שגדלה בבית שבו מדליקים חנוכייה, אבל כמה ימים לפני חנוכה, מעל לאח, יש גרביים שממלאים אותם במתנות? גאה להיות יהודייה, הסיפור של שרי.

מה שלמדתי במחנה

4 דק' קריאה

לארוז תיק לכמה ימים ולצאת לנפוש מעט גרם לי להבין את החשיבות של לעשות משהו בשביל עצמי! כן, הבטריות שלנו זקוקות להטענה מדי פעם...

קשר נצחי

3 דק' קריאה

"אני לא יודע מה יהיו התוצאות של מלחמה זו, אבל דבר אחד אני כן יודע..." ואז הניח את ידו על עיניו וצעק: "שמע ישראל, השם אלוקינו, השם אחד"!

על תספורת ואחריות

5 דק' קריאה

כאשר חבר של בעלי החליט להיות שוחט, מישהו שאל אותו - למה שלא תיכנס לעסקים המשפחתיים במקום?. "לפחות במקצוע הזה אתה יודע מי השוחט ומי הנשחט. בעסקים אתה אף פעם לא יכול לדעת", השיב.

משולש רוחני

4 דק' קריאה

זהו זה! כל ההחלטות הנפלאות שלנו על השינויים אליהם אנו נכספים, אל מה שהיינו באמת רוצים להיות (אם רק...) עומדים עכשיו במבחן! ואם נצליח, אז כנראה שתהיה לנו סיבה מספיק טובה לרקוד...

הביטלס ואני

3 דק' קריאה

"אל תדאגי בקשר לטעות, זה יטופל. ואם תצטרכי שוב פעם עזרה, תתקשרי אלי ותזכירי לי שאת המעריצה החרדית של הביטלס"...

רפואה שלמה

5 דק' קריאה

חיכיתי שהצדיק ימשיך, אך הוא שתק, שקוע במחשבות. לפתע, הוא הפנה את מבטו אלי, ואחר כך הסתכל שוב על רשימת השמות. "האם את חשה מירמור כלפי אמא שלך?"

כנפיים להמריא

5 דק' קריאה

כשלהורים שלי הייתה החוצפה לסרב לי, אז זרקתי את פצצת האטום: "אם לא תתנו לי ללמוד בבית יעקב, אני מבטיחה לכם שאני אתמכר לסמים!"